Egy kapcsolat állomásai

30 Aug benne állomás, kapcsolat, kehely, lap, párkapcsolat, tarot

Bizonyára neked is eszedbe jutott már az a gondolat, hogy "ha ezt tudtam volna, akkor másképp alakult volna minden". Sokszor érzelmi helyzetben előfordul mindannyiunkkal, hogy nem látunk tisztán. Ilyenkor inkább a vágyott képet fested rá a partneredre, és csak később fedezed fel a "hibáit". Ugye jó lenne tudni előre, még a kapcsolat elején, hogy mire számíthatsz?

A tarot kártya ebben is segít. Hisz a Kehely lapjai pontosan megmutatják egy kapcsolat állomásait. Nézzük tehát, mik ezek:

Kehely 1.

Egy párkapcsolat kezdetét jelzi. Egy lehetőséget mutat, melyet ha kihasználsz, akkor felszikrázik benned a szerelem lángja. Megismerkedsz valakivel, és kialakul a kölcsönös szimpátia, és a vonzalom.

Kehely 2.

A szerelem létrejötte, két ember kapcsolatba kerül egymással. Ebben a szakaszban leginkább a hasonlóságokat veszed észre, nyitott, és elfogadó állapotban létezel. Az emberekkel általában kedves vagy, és a világot is szebbnek látod.

Kehely 3.

A biztos alapok már elkészültek, elkezdődik a jövő tervezése. Bőséges életöröm szabadul fel benned, hálás vagy a sorsnak, hogy rátaláltál a másik feledre.

Kehely 4.

Elérkeztél a telítettségi ponthoz. Már túl sok volt a jóból, vágysz más impulzusokra is. Elkezded észrevenni a másikban a hibákat, amiket eddig is láttál, de nem tulajdo-nítottál nagy jelentőséget neki. Csalódottnak érzed magad, hisz ez az ember sem tökéletes. Ez a csalódás megjelenhet dac, vagy unalom formájában. A kapcsolatban elkezdőnek az első próbák.

Kehely 5.

Habár egyre többször teszed szóvá a másik hibáit, az mégsem változik. Egyre gya- koribbak lehetnek a viták. Most sok múlik azon, ki hogyan kezeli a konfliktusokat. Fontos, hogy ezzel tisztában legyél. Ha most nem sikerül emberileg is összehan-golódnotok, akkor sajnos megkezdődik az elfordulás szakasza.

Ez lehet egy magány érzés létrejötte benned, de lehet hogy már itt feladjátok, és megkezdődik a szakítás. Ez nagy szomorúsággal jár, és mindenképp egy mély önismereti út kezdetét jelzi. Gondolkozz el azon, hogy te mi mindent tehettél volna másképp. Ne marcangold magad, csak próbáld meg a másik helyébe beleképzelni magad.

Kehely 6.

Ennél a pontnál elindul a gyógyulás folyamata. A Rider tarot-nál itt a múltbeli emlékek, a szülői minták felismerésére teszi a hangsúlyt. Tehát gondolkozz el azon, hogy mennyi hasonlóság van a te párkapcsolataid, és az abban való viselkedésed, és a szüleid párkapcsolata között. A félelmeid vajon a sajátjaid, vagy a szülői minták miatt alakult ki?

Pl.:
- Azért félsz a veszteségtől, mert a szüleid elváltak?
- Azért próbálsz mindig kompromisszumot kötni, nehogy annyi veszekedés legyen a kapcsolatodban, mint a szüleidében?
- Te is mindig az édesapádhoz való párt választasz?
- Sokszor olyan áldozatszerepben találod magad, mint édesanyád?

Ha igen, akkor ez a szülői mintád, ami nem hozzád tartozik csak egy tanult visel-kedés. Ezt egyedül, vagy segítséggel szükséges feloldani, és akkor el tudod érni a harmóniát egy kapcsolaton belül is.

Emlékezz vissza milyen kapcsolatra vágytál régen, és milyen érzéseket fűztél hozzá. Talán akkor kevesebb elvárás, és nagyobb bizalom volt még benned.

Kehely 7.

Elkezdődik az álmodozás szakasza. Konkrétan új vágyakat fogalmazol meg, amelyek akár újfajta elvárásokként születnek meg most meg benned. Most már tudod, hogy mit nem akarsz és így könnyebben elérheted, amit szeretnél. Az eddigi tapasztala-tokból felismerted, hogy mennyi kompromisszumot vagy hajlandó kötni, és mennyi- re tudsz kiállni magadért.

Ha még ki tartottál a párod mellett, akkor most itt az ideje a tisztázó beszélgetés- nek. Ha sikerül, akkor új alapokról indulhattok. Persze ehhez mind a két fél akaratára szükség van. Ha csak te akarod, akkor nem fog menni. Egy kapcsolathoz mindig két ember kell. Ha esetleg a párod nem is hajlandó elismerni a problémát, vagy csak téged hibáztat, úgy a kapcsolatnak sajnos nincs hosszú távú jövője.

Kehely 8.

Eljött a végleges döntés ideje. Ha sikerült a kommunikáció, akkor is már új alapokat kell építenetek. Hisz mind a ketten tisztábban láttok, és konkrétabb céljaitok, vágyaitok vannak egymással. A múltat le kell zárni.

Ha a kommunikációd kudarcba fulladt, akkor itt a búcsú ideje. Bár nagy szomorú-sággal, de el kell hagynod a múltat. Próbálj meg több időt egyedül tölteni, és hagyni, hogy az érzelmek, és gondolatok a maguk útját járják. Ha szükségét érezd, kérd egy nálad tapasztaltabb ember segítségét. Nőként fontos, hogy kibeszéld magad, mert akkor tisztábban látsz majd.

Kehely 9.

A múlt lezárult, és visszatér az életkedved. Ha egyedül vagy, akkor is nyitott, és bizakodó vagy az emberek iránt.

Ha sikerült együtt eljutni idáig, akkor kapcsolatotokban egy harmonikus, virágzó időszak veszi kezdetét.

Kehely 10.

A kapcsolatban eljön a teljesség érzése. Egyenrangúnak, és boldognak érzed magad. Talán a családalapítás is szóba került már. Ha igen, ne habozz, vállald bátran.

vonal

Hát ennyi minden történik velünk egy kapcsolat folyamán. Persze azért ne keseredj el, ha épp egy nehéz életszakaszban vagy. Hisz a kártya erre is tud segítséget nyújtani. Ha egy "Mit tehetek a helyzet jobbítása érdekében?" kérdéssel húzol egy lapot, máris új kapukat nyitottál meg a számotokra.

Ha van kedved, oszd meg velünk a saját tapasztalataidat, hogy mindannyian erőt merítsünk belőle.

Megosztom Ha tetszett, kérlek oszd meg barátaiddal a cikket a Twitter-en, Facebook-on, stb.

Hozzászólások

Hozzászólás-megjelenítési lehetőségek

A választott hozzászólás-megjelenítési mód a „Beállítás” gombbal rögzíthető.

Nagyon jó írás! Még többet

Nagyon jó írás! Még többet kérünk! :-)

Marija kedves! Köszönöm a

Marija kedves!
Köszönöm a szép szavakat! Igyekszem a jövőben is írni a párkapcsolati helyzetekről.

Hú ez fantasztikus, így sorba

Hú ez fantasztikus, így sorba látni a kelyhek állomásait.
Meg van a küzdelem, kard/
az érme, és a bot is ebben a verzióban? de szívesen olvasnám!!!!!!!!
 szeretettel: Anna

Igen természetesen a többi

Igen természetesen a többi kis arkánumra is meg van a leírás hasonló formában, hisz tanításnál is ezt az anyagot adom le kibővítve.
A kelyheket azért tettem közre, mert szerettem volna a párkapcsolati problémákhoz segítséget nyújtani.

Andikám! Nagyon szeretem az

Andikám!

Nagyon szeretem az irományaidat! Sokat tudnak így távolból is segíteni! ;-)

Ezer puszi, és folytasd sokáig!

Edina

válasz Edinának

Edina Drága!

Nagyon szépen köszönöm a biztató szavakat! Igyekszem a jövőben minél többet írni még.

Andi

© 2009-2011 onismeret.net Minden jog fenntartva.
Ez is egy Drupal oldal a sok közül. Az eredeti Design-t módosította Hargitai Lajos az
onismeret.net
megálmodója.